Bobr (20. 4. – 20. 5.)

Bobr (20. 4. – 20. 5.)
Bobři milují jistotu a bezpečí. Stojí pevně na zemi, jsou to typičtí realisté. Mistři praktického života, moudří lidé. Člověk narozený v totemu Bobra si cílevědomě buduje kvalitní domeček, který stojí na pevných základech, není jen tak vidět a do kterého mají přístup výhradně pozvaní.
Jsou neustále v pohybu. Mají jasný plán, konkrétní vizi, budoucnost si umí dobře naplánovat. Krok po kroku jdou za svým cílem, zvládají metu za metou, nic neuspěchat – vše musí stát na pevných základech. Nekonečná aktivita a mravenčí práce se jim vyplácí. Díky své šetrnosti, pracovitosti a praktičnosti jsou Bobři dobře zajištění pro život. S prostředky umí nakládat účelně. Bobři jsou velkorysí. Nic však nedají zadarmo.
Pro malé věci občas přehlédnou ty velké. Upnou se na svůj plán, puntičkářsky plní každou stanovenou podmínku a leckdy si nevšimnou příležitosti, která přichází. Neustále musí myslet na zadní vrátka a neumějí riskovat – lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše. Ono je to kolikrát i mnohem pohodlnější, že? A tak rozeznáváme Bobry-workoholiky na jedné straně a Bobry-pecivály na straně druhé.
Podobně přistupují i k lásce a partnerství. Pomalu, nic neuspěchat. Nejdříve kvalitní základy, pak můžeme jít dál. Umí zajistit rodinné zázemí, teplo domova. Na svět se dívají přes konzervativní a “materialistické” brýle. Možná je něco mezi nebem a zemí a oni to nevidí.
K životu přistupujte s nadhledem. Nejen prací živ je člověk!