e-mail: skola@oasoslouny.cz    tel.: +420 415655489

Studentské předčasné volby

17.10.2013

Studentské předčasné volby

Dne 3. října proběhly na škole OA a SOŠ gen. Fr. Fajtla v Lounech Studentské předčasné volby uspořádané organizací Člověk v tísni v rámci projektu Jeden svět na školách. Zapojit se mohli studenti od 15ti let. Cílem projektu má být aktivní zapojení mladistvých do voleb.

„Bylo to pro mě jakousi praxí k volám do budoucna,“ sdělila jedna ze studentek. To měl být jistě další z cílů tohoto projektu. Ač jsme nedoufali, že se zapojí moc studentů, opak byl pravdou. K volbám přišla většina studentů ze všech tříd, což je důkaz toho, že nás naše škola vede k tomu být aktivním občanem. A jak to celé dopadlo?

Celkem se zúčastnilo 434 škol, hlasy odevzdalo 50 551 studentů a vítězem se stala strana TOP 09, která jich posbírala 9000, čímž piráty porazila rozdílem jen 39 hlasů. Na naší škole však měla Česká pirátská strana navrch.

Text: Ivana Targošová, VSP2